• NewOrigin
  • Kontaktujte nás
    0905 770 667
    Po - Pia: 8:30 - 17:00
  • Môj profil
  • je prázdny
    za 0.00 €

Shimano Navijak Catana C3000 FD - Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano.
Catana FD je nový model obľúbeného prívlačového navijaku s prednou brzdou určený pre rybárov, ktorý hľadajú pevný a odolný značkový navijak so spoľahlivým a hladkým chodom za výbornú cenu.


Catana FD dostala nový moderný čierny stealth dizajn.
Moderný dizajn dopĺňajú dve zapuzdrené nerezové guličkové ložiská a jedno valčekové ložisko, pričom takýto hladký chod by ste našli u oveľa drahších navijako.


Prevažná časť vnútorných súčiastok bola zdokonalená, čím bola výrazne posílená brzdná sila.
Vďaka tomu navijak nabral na mohutnosti a výkone, takže bez problémov zvládne aj zdolávanie veľkých rýb.


Odolná ľahká hliníková cievka AR-C je ideálna pre lov s malými priemermi monofilných vlascov a spletaných šnúr a patrí do štandardnej výbavy tohto navijaku. 
Navijak Catana FD je ideálny pre prívlač, ale bez problémov ho môžete využiť aj pre lov na plavanú, alebo feeder. 


Celá táto nová rada navijakov Catana FD je obohatená aj o modely s vysokým prevodom, takže je celkovo oveľa všestrannejšia ako predchádzajúca generácia.

Vlastnosti:
- 2 zapúzdrené nerezové ložiská SSS
- valčekové ložisko
- telo z kompozitu XT-7
- jednoduchá hliníková kľučka
- cievka AR-C z hliníku kovaného za studena
- predná brzda 

Parametre:
Model: CATC3000FD
Veľkosť: 3000
Kapacita: 0,30mm/130m
Hmotnosť: 260g
Prevod: 5:1
Ložiská: 2 x SSS guličkové + 1 valčekové
Typ oscilácie: Varispeed II
Náhradná cievka: nie (možnosť dokúpenia)
Návin vlasca na jedno otočenie kľučky: cca 71cm
Rukoväť: jednoduchá
Maximálna brzdná sila: 8,5kg

Špecifikácia:
Varispeed oscilácia - Uhol ukladania vlasca na cievku, ktorý znižuje množstvo navinutých vrstiev na cievku pre ďaleké hody. Pri tomto krížovom navíjaní je 5 uložení vlasca na jednu osciláciu. Revolučný systém Shimano Varispeed tvoria dva špeciálne navrhnuté prevody. Jeden je oválneho tvaru, druhý má nápadný štvorcový tvar. Výsledkom je dokonalé paralelné uloženie vlasca a zlepšená presnosť náhodu.

AR-C Spool - Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Biogrid - Špeciálne upravené madlo kľučky pre ľahší a pohodlnejší úchop.

 Špecifikácia
Veľkosť cievky3000
Prevodový pomer5:1
Počet ložísk2+1
 Akciový tovar
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.
Súhlasím